V závěru roku 2025 jsme dokončili instalaci nového paletového regálu TYP PAL‑RACK, který je od ledna 2026 plně v provozu. Regál disponuje kapacitou 245 palet, je rozdělen do dvou segmentů o délkách 11 300 mm a 21 700 mm a dosahuje výšky 5 000 mm. Nový systém zvyšuje naši skladovou kapacitu a výrazně zlepšuje tok materiálu v rámci všech tří výrobních hal.
Současně jsme zahájili přípravu projektu AGV vozíků (Automated Guided Vehicles), které budou v budoucnu zajišťovat automatickou přepravu materiálu mezi předávacími místy a následně i zakládání palet do regálů. AGV stroje využívají laserovou navigaci s milimetrovou přesností a jsou vybaveny pokročilými bezpečnostními senzory pro detekci překážek ve všech směrech.
Plánované řešení počítá s postupným zavedením dvou etap:
1. etapa: přeprava materiálu podlaha–podlaha (předávací místa),
2. etapa: plně autonomní zakládání a vyskladňování palet z regálů v návaznosti na WMS a budoucí ERP.
Díky AGV vozíkům získáme řadu výhod: nepřetržitý provoz, vyšší efektivitu, úsporu lidských kapacit, opakovatelnost tras a zvýšenou bezpečnost v kombinovaném provozu.
Tento krok je dalším důležitým milníkem v modernizaci naší logistiky a posiluje naši schopnost reagovat na rostoucí požadavky zákazníků i výroby.